Strony

niedziela, 22 września 2013

Owoc Miłości

Tak, Tak....nagłówek tego posta to nic  innego jak nazwa herbaty....Jakiej? hmm...a do której waszym zdaniem najlepiej pasuje ??:)
Owoc Miłości to-(  z pewnością niektórzy się  domyślili )- herbatka owocowa :)

Tą oto wspaniałą mieszankę owocową dostałam w prezencie...i był to strzał bardzo trafny:)
Herbata smakuje wyśmienicie,jej smak jest bardzo intensywny.
Znajdziemy w niej jabłko,pomarańcz,,dziką różę ,kwiaty słonecznika,hibiskus:) Również aromat jest intensywny, przyjemny owocowy i bardzo słodki:)



Oto kolejny dowód ze "Kantor Herbaty" ma w swej ofercie bardzo różnorodne i  dobre herbaty!
Jesień już tuz, tuz,tak wiec to idealny okres na tego rodzaju herbatki, które  nie tylko wspomogą nasza odporność ale tez swoim wyśmienitym smakiem przepędzą każda jesienną chandrę!!






Napar gotowy! Już można rozlewać do filiżanek...:)




niedziela, 15 września 2013

Cud Natury- Kaktusowa Sencha

Dziś opisze ciekawą kompozycje chińskiej  zielonej herbaty wzbogaconej kwiatami kaktusa i trawą cytrynową - SENCHE KAKTUSOWĄ (sypaną)
Herbatkę ta zakupiłam w bardzo znanym sklepie z herbatami mianowicie w - Five o "clock.
Herbatka ta ma formę sypaną ( herbata liściasta).
 Od jakiegoś czasu" zmądrzałam" i zaparzam ją tak jak  się powinno czyli w dużym szklanym naczyniu tak by liście miały pełną swobodne ruchu podczas zaparzania...;)

Oto moje spostrzeżenia (załączam tez foto);)





Smak: kwiatowy (kwiat kaktusa).zielonej herbaty, delikatny
Aromat:delikatny , zielonej herbaty,kwiatowy,słodki



     Liście herbaty powinny mieć sporo miejsca- należy je parzyć w dużym czajniczku-dzbanku



         
mmm.....filiżanka senchy kaktusowej.....:)



Podsumowanie:
Z pewnością mieszanka ta jest bardzo subtelna,kwiatowa,jej smak i aromat są dobrze wyczuwalne i bardzo przyjemne.Ten delikatny smak zarazem wyrazisty bardzo mi odpowiada-Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu koneserowi herbaty!

piątek, 13 września 2013

W czym przechowywać herbate?;)

Wpis dodany przez Natalia

Witam;)

Tak jak obiecałam dziś napisze w czym należy przechowywać nasze liście herbaciane by długo cieszyć się ich niezwykłym  aromatem i smakiem;)

1.Pojemniki ceramiczne i drewniane

Takie pojemniki nie posiadające szczelnego zabezpieczenia mogą służyć do przechowywania jedynie liści herbat dojrzewających (np. pu-er). Ponieważ nie ma na nie wpływu niewielka ilość powietrza dostającą się przez szpary, a nawet jest ono wskazane przy tego rodzaju herbat.

Pojemniki ceramiczne szkliwione posiadające dodatkowe uszczelniane zamkniecie nadają się już do przechowywania herbat przez dłuższy czas.



2.Pojemniki szklane

Najlepsze są te całkowicie nieprzezroczyste, które nie przepuszczają światła (nawet te przyciemniane pojemniki szklane, w których mimo wszystko widać zawartość nie są odpowiednie do długiego przechowywania herbaty)a ich zamknięcie jest dodatkowo uszczelniane.Niestety mimo tej wiedzy w niektórych sklepach są one sprzedawane w przezroczystych pojemnikach żeby klient widział co kupuje.

3.Pojemniki metalowe

Puszki metalowe na herbatę maja przeróżne kształty i są dostępne niemal w każdym sklepie.Są całkowicie nieprzezroczyste więc nadają się do długiego przechowywania herbaty pod warunkiem ze ich zamknięcie jest szczelne.(np.podwójne wieczko czy specjalna gumka).






4.Pojemniki z laki

Ozdobne, pięknie zdobione, ładnie wyglądają ale niestety nie nadają się do przechowywania herbaty bo są nieszczelne .Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystywać je podczas ceremonii picia herbaty jak to robią Japończycy.

5.Pojemniki plastikowe, foliowe woreczki

Mało szczelne i przepuszczające powietrze nie nadają się do przechowywania herbaty przez dłuższy czas.
Natomiast woreczki strunowe z specjalnym zamknięciem nie przepuszczają powietrza ale niestety przepuszczają światło.W takim wypadku warto schować taki woreczek do metalowej choćby starej puszki (nie musi być szczelna w tym wypadku) która uchroni liście przed światłem.




6.Papierowe woreczki,torebki itp

Niestety nie gwarantują liściom dobrej szczelności i mogą przesiąknąć zapachem papieru(dodatkowo szkodliwe substancje z papieru mogą przedostać się do liści).


W czym Wy przechowujecie swoja herbatę? Czekam na komentarze;)

















 



wtorek, 3 września 2013

Prawidlowe przechowywanie herbaty!!!

Wpis dodany przez Natalia

Cześć;)
Każdy z nas oprócz herbaty w torebkach miał albo posiada u siebie w domu także herbaty liściaste(inaczej sypane)kupowane najczęściej na wagę .Charakteryzują się one zazwyczaj lepszą jakością co jest równoznaczne z wyższą jej ceną.Chyba najbardziej znana obecnie siec sklepów gdzie można kupić taką herbatę to Five O' clock.
Warto pamiętać o odpowiednim przechowywaniu takiej herbaty by jak najdłużej zachwycała aromatem i smakiem.

 Herbata liściasta  nie znosi:
-zbyt wysokiej albo zbyt niskiej temperatury (najlepsza temperatura do jej  przechowywania to ok.18-20stopni Celsjusza)
-przechowujemy ja z dala od produktów żywnościowych o intensywnym zapachu, którym herbata może przesiąknąć( w jednym z wcześniejszych postów pisałam już o tym- ze herbata ma silne właściwości pochłaniające obce zapachy)
-jeśli liście herbaciane będą przechowywane w wilgotnym środowisko( np. lodówka) to ze względu na ich właściwości higroskopijne (pochłaniające wodę) będzie ona szybko pleśnieć i po prostu wydzielać stęchły zapach nieprzyjemny dla otoczenia
-światło przyczynia się do przyspieszenia procesu utlenienia co powoduje zmianę smaku i aromatu liści herbacianych a także ich koloru.




Podsumowując aby herbata nie straciła swoich walorów smakowych,  a jakość była taka jak pierwszego dnia po zaparzeniu herbaty należy zaopatrzyć się w odpowiednie naczynia na herbatę chroniące ja przed tymi zagrożeniami...o tym w czym najlepiej ja przechowywać oraz  jakie są zalety i wady poszczególnych naczyń, pojemników napisze w kolejnym poście.

poniedziałek, 2 września 2013

Madagaskar -w świetnym wydaniu!

Cześć:)

Dziś napisze kilka słów o herbacie sypanej która nosi modną w dzisiejszych czasach nazwę- Madagaskar:)

Pod tą nazwą kryje się bowiem mieszanka czarnej herbaty, owoców (skórki pomarańczowej, suszonej truskawki) i kwiatów (bławatka). Madagaskar to bardzo słodka,owocowa nuta zapachowa a przede wszystkim udana kompozycja smakowa która pieści podniebienia
Mimo ze nie jest tak zdrowa jak zielona herbata, biała czy czerwona to naprawdę warto spróbować bo smak i aromat są bardzo przyjemne, mieszanka smakuje wyśmienicie (nie tylko ciepła...smakuje równie dobrze pita już chłodna)





 Smak: owocowy,kwiatowy,skórki pomarańczy,truskawki
Aromat: w torebeczce -suszu :bardzo intensywny, słodki,przyjemny,owocowy,truskawki,kwiatów,skórki pomarańczy,herbaciany, po zaparzeniu:  słodki, wyraźny,skórki pomarańczy,truskawki,czarnej herbaty


Parzenie: Jedną łyżeczkę suszu na filiżankę albo dwie łyżeczki na szklankę zalewamy wrzątkiem oraz parzymy przez 3-5 minut. Dłuższe parzenie  w jej przypadku nie zmienia  jej smaku na gorsze.
pamiętajmy ze krótkie parzenie np: 3 minuty powoduje, że teina nie wiąże się z garbnikami, więc napar ma właściwości  pobudzające,orzeźwia. Dłuższe parzenie  z kolei daje nam napar o działaniu relaksującym.

P. s.
Ktoś pił już z Was Madagaskar ??:) Jakie są wasze ulubione kompozycje z czarną herbatą?:)